Green Tea - GABA 105 g

Zlepšení krevního oběhu v mozku, zvýšení okysličení, k úpravě metabolismu mozkových buněk

 • Cena vč. DPH:286,00 Kč
 • Cena bez DPH:248,71 Kč
 • Dostupnost: Skladem
Množství:

Green Tea - GABA 105 g

Blahodárné účinky zeleného čaje na lidské zdraví jsou všeobecně známé. Čaj GABA je však výjimečný svým způsobem zpracování, díky němuž si zachovává prvotřídní kvalitu. Působí nejen jako účinný antioxidant a bohatý zdroj vitaminů a minerálů, ale má i osvěžující a lahodnou chuť a příjemně povzbuzuje. Díky speciálnímu postupu při zpracování si čajové lístky uchovají až 20x více kyseliny gama-aminomáselné (GABA), než je tomu u běžného zeleného čaje. Lístky procházejí procesem anaerobní sterilizace, svinutím a sušením, čímž se tento čaj stává zcela novým typem výrobku, který se během výrobního procesu nesetká s žádnými chemickými reakcemi. Green Tea – GABA jakožto čistě přírodní a bohatý zdroj kyseliny aminomáselné představuje komplexní a vysoce účinný doplněk výživy, který skýtá dosud netušené možnosti využití pro lidské zdraví.

Původ: severovýchodní Čína

Část rostliny: nať

Použití:

 • pomáhá snižovat vysoký krevní tlak
 • stimuluje pozornost a zvyšuje koncentraci
 • napomáhá při snižování nadváhy
 • odbourává alkohol v krvi
 • relaxuje svalstvo a uvolňuje tělesné napětí
 • odstraňuje stres a úzkostné stavy
 • podporuje pravidelný spánkový režim
 • celkově posiluje imunitu a zpomaluje proces stárnutí


Způsob přípravy:
Studený nálev: 10 g čaje na 1 litr vody nechat přes noc macerovat na chladnějším místě.
Klasická příprava: 7 g čaje na 2–3 dcl přibližně 70 oC teplé vody, nechat louhovat asi 5 minut.
Zelený čaj GABA je vícenálevový. Výše uvedeným postupem přípravy lze z jedné dávky připravit až pět nálevů.

Účinky a obsahové látky: Gama-aminomáselná kyselina je aminokyselina, která dokáže snižovat krevní tlak, zabránit křečím, dysforii či arytmii a reguluje tvorbu hormonů. Lze ji využít ke zlepšení krevního oběhu v mozku, zvýšení okysličení, ke zlepšení metabolismu mozkových buněk. Může také pomoci při léčbě následků mozkové mrtvice nebo poranění hlavy, při bolestech hlavy, hučení v uších či stavech zmatenosti. Existuje více než 100 druhů neurotransmiterů, GABA však mezi nimi hraje mimořádně důležitou roli, protože umožňuje jejich efektivnější využití. GABA totiž dokáže proniknout přes hematoencefalickou bariéru, a tak se dostat přímo z krve do mozku. Jako inhibiční aminokyselina hraje GABA důležitou roli při zmírňování podráždění nervových buněk, které jinak může vést k psychickým problémům a depresi.

Kontraindikace: Nejsou známé.

Upozornění:
Byliny jsou balené v zipovém sáčku z alufolie, díky níž jsou chráněné před oxidací a ztrátou účinnosti. Po otevření je proto uchovávejte v původním balení. Jedná se o vysoce léčivé byliny, v podstatě přírodní všeléky, které mají velmi silný účinek a proto je třeba dát pozor na způsob jejich užívání a neopomíjet kontraindikace. Dlouhodobé užívání těchto čajů je možné jen při zdravotních potížích. Jako prevenci užívejte pouze krátkodobě.
Přihlášení/registrace

Nejprodávanější

GYNEX 30 ml

Cena: 461,00 Kč

SKELETIN 135 kapslí

Cena: 581,00 Kč

REGALEN 30 ml

Cena: 461,00 Kč